LKS PONIATOWA   LKS STRÓŻA
STADION STALI PONIATOWA

2015-08-16, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W ubiegłą niedzielę 16.08. o godz. 11 na Stadionie Stali Poniatowa  LKS STRÓŻA zainaugurowała wyjazdowym meczem z LKS PONIATOWA nowy sezon 2015/2016. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1 (0:1) mimo iż LKS STRÓŻA miał możliwości na wywiezienie 3 pkt z jak się okazało dosyć wymagającego terenu.

Spotkanie zgromadziło na Stadionie Stali sporo sympatyków z obydwu stron. Mecz przebiegał w miłej atmosferze i przy popisowych akcjach obydwu drużyn w 10 minucie pierwszą okazję na otwarcie wyniku miał Piotr Kwietniewski piłka jednak o centymetry minęła lewy słupek bramki gospodarzy, mecz był fragmentami bardzo wyrównany jednak sędzia zawodów Pan Ciastuła ewidentnie gwizdał pod gospodarzy wskazując co rusz faul na korzyść  LKS Poniatowa. W 20 minucie spotkania to gospodarze mieli okazję aby wyjść na prowadzenie, piłkę po dośrodkowaniu uderzał Długosz i gdyby nie poprzeczka LKS PONIATOWA prowadziłaby 1:0. Kilka minut później pierwszorzędnie napastnika z Poniatowej obsłużył Trzciński kiksując podanie do naszych obrońców  i Czuryszkiewicz był sam na sam z naszym bramkarzem jednak LUCEK - Łukasz Oleszko nie dał się pokonać i pięknie wybronił strzał zawodnika gospodarzy.                                                                                                                                                                       W 35 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Pałka wyskoczył najwyżej uderzając głową piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki a następnie od pleców bramkarza LKS Poniatowa wpadając do bramki na tablicy widniał wynik 0:1 dla Gości !!! Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie Trener Lavryshyn dokonał dwóch zmian za debiutującego w barwach LKS STRÓŻA Michnę wszedł Wnuk a strzelca bramki Pałkę zmienił wracający po kilku latach do gry Klimek. Mecz w drugiej połowie również był dosyć wyrównany obydwie drużyny próbowały szybkich kontrataków. W 68 minucie po jednym z takich kontrataków gospodarze cieszyli się ze zdobytej bramki długim podaniem z pola Długosz obsłużył napastnika Gorczycę i był remis 1:1. Stracona bramka jednak nie odcięła Naszym skrzydeł kolejno przeprowadzaliśmy groźne ataki pod bramkę LKS Poniatowa w 72 oraz 75 dwukrotnie byliśmy w 100% sytuacja jednak najpierw Wnukowi a potem Kwietniewskiemu zabrakło zimnej krwi żeby strzelić zwycięzką bramkę. Mecz zakończył się remisem po dobrej grze z obydwu stron pozostaje niedosyt bo to z beniaminkiem trzeba było się podzielić punktami jednak teren w Poniatowej będzie trudny i na pewno kilka następnych drużyn zgubi tam punkty ligowe.

A już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich sympatyków Piłki Nożnej LKS STRÓŻA zmierzy się z RUCHEM POPKOWICE, który w 1 kolejce uległ w derbach Gminnych drużynie Orła Urzędów 0:1.