Buttony

Aktualności

X Mikołjkowy Turniej zakończony... na pudle...!

• autor: pepe91cfc, 2013-12-11 17:08

W Hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży odbył się Jubileuszowy bo już ”X - ty Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej” w  imprezie, której współorganizatorem  było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Urząd Gminy Kraśnik udział wzięło 9 drużyn w tym 6 zespołów z terenu Powiatu Kraśnickiego. Celem turnieju była popularyzacja gry w piłkę nożną halową, promowanie zdrowego stylu życia oraz wyłonienie najlepszych zespołów. Turniej cieszy się wśród rodzimych zespołów dużą popularnością i jak co roku nie brakowało chętnych do rywalizacji. Uczestniczyły:  Stal Kraśnik, Orion Niedrzwica,  Wisła Annopol, Perła Borzechów, Orzeł Urzędów, Stok Zakrzówek, Ruch Popkowice, Tęcza Kraśnik oraz organizator turnieju zespół LKS Stróża. Uczestniczące zespoły  zostały  podzielone na trzy grupy po 3 zespoły. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym” w trzech trzy zespołowych grupach. Poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. W rozgrywkach grupowych zostały wyłonione 4 najlepsze zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach Stal Kraśnik, LKS Stróża, Perła Borzechów oraz najlepsza drużyna z 2 miejsca Stok Zakrzówek, wymienione zespoły utworzyły pary półfinałowe Perła Borzechów – LKS Stróża 1:2 oraz Stal Kraśnik – Stok Zakrzówek 4:0 wygrane drużyny  z półfinałów spotkały się oczywiście w finale a przegranym pozostała walka o trzecią lokatę, która padła łupem drużyny Stoku Zakrzówek po bardzo zaciętym boju wynikiem 2:1 pokonał on Perłę Borzechów. W finale zmierzyły się zespoły zeszłorocznego tryumfatora Stali Kraśnik oraz gospodarza Turnieju LKS Stróża spotkanie finałowe tak jak przed rokiem zakończyło się wygraną zespołu Stali Kraśnik 2:1 do przerwy (2:0). A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa   I  – Stal Kraśnik  II – LKS Stróża,   III  – Stok Zakrzówek  ,które zostały uhonorowane pamiątkowymi Pucharami, medalami oraz dyplomami 6 pozostałych drużyn otrzymało dyplomy. W turnieju zostali wyróżnieni statuetkami oraz dyplomami Król Strzelców tak jak przed rokiem został nim – Paweł Bielak (Orion Niedrzwica)- 7 bramek, Najlepszy Zawodnik – Filip Drozd (Stal Kraśnik) oraz Najlepszy Bramkarz – Łukasz Mańka (LKS Stróża). Wręczenia Pucharów oraz Statuetek zwycięzcom i wyróżnionym zawodnikom dokonał Starosta Kraśnicki Pan Andrzej Maj oraz Prezes LKS Stróża Przemysław Mróz.  W X-tej edycji turnieju wzięło udział rekordowa liczba uczestników łącznie zagrało około 110 zawodników.

Grupa A: Orion Niedrzwica, Perła Borzechów, Orzeł Urzędów

Grupa B: Wisła Annopol, LKS Stróża, Tęcza Kraśnik

Grupa C: Stal Kraśnik, Ruch Popkowice, Stok Zakrzówek