LKS Stróża - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • GKS GOŚCIERADÓW - GKS ORZEŁ URZĘDÓW
  • LKS STRÓŻA - STOK ZAKRZÓWEK
  • LKS KOWALIN - GLKS POTOK WIELKI
  • KAMEX POLICHNA - RUCH POPKOWICE
  • GUKS MODLIBORZYCE - LKS PONIATOWA 0:4
  • ULKS DZIERZKOWICE - SYGNAŁ CHODEL
  • TĘCZA KRAŚNIK - pauza
  •        

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

Ostatnia kolejka sezon 2013/2014 LKS STRÓŻA - SYGNAŁ CHODEL
Ładowanie...

Logowanie

Zegar

Wyszukiwarka

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. qwzxcv 55
2. buzekpep 35
3. ReVo91 31
4. pepe91cfc 22
5. Abi12345 2
6. wierny_kibicLKS 1

Buttony

Historia

HISTORIA LKS STRÓŻA

Historia powstania drużyny piłki nożnej w Stróży sięga lat 50, kiedy kilku miejscowych miłośników piłki nożnej założyło - Ludowy Zespół Sportowy. Z uzyskanych informacji wiemy, że drużyna LZS Stróża z różnym powodzeniem występowała na boiskach Lubelszczyzny a jej największym sukcesem sportowym był awans do klasy A, która wówczas była ligą dość mocną o szerokim zasięgu terytorialnym. Grały w niej między innymi takie zespoły jak Łada Biłgoraj, Tomasovia Tomaszów Lub., Ruch Izbica. Przygoda LZS Stróża z A klasą trwała bardzo krótko, bo tylko jeden sezon. W utrzymaniu nie pomógł zatrudniony trener z pobliskiego Kraśnika Pan Maziarczyk.  Z tamtego okresu pamiętamy takie nazwiska jak: Kot Mieczysław, Lenart Euzebisz, Gierulski Kazimierz, Stadnik Wojciech, Sobótek Zbigniew, Łakomy Bogdan, Sobaszek Zbigniew, Bańka Waldemar, Łysak Józef, Szpakiewicz Wojciech, Maślanka Antoni, Wolak Ryszard i bramkarz o pseudonimie „ Grześ”.  W kolejnych latach 1970/80 historię Stróży tworzyło kolejne pokolenie piłkarzy a drużyna ze zmiennym szczęściem występowała na szczeblu rozgrywek lubelskiej klasy C i B. Z tego okresu w pamięci zapadły takie nazwiska jak: Wójcicki Mieczysław, Kazek Zdzisław, Mróz Stanisław, Kot Stanisław, Pyzik Janusz, Rycerz Kazimierz, Czelej Leszek, Surowiec Józef, Bańka Rudolf, Kalisz Ryszard, Koziara Ryszard, Staniecki Krzysztof, Olbryś Irenusz, Jasik Grzegorz, Kowalik Krzysztof, Piekarz Andrzej, Kozyra Ryszard

Najtrudniejsze dla Stróży w jej historii były lata po roku 1980, wtedy to LZS Stróża na długie lata zniknął z mapy boisk Lubelszczyzny. Przyczyny takiego stanu rzeczy były różne. Z działalności społecznej wycofali się dotychczasowi działacze p. Lenart a następnie p. Gierulski. Drużynę próbował reaktywować Piotr Ambroży, który nie znajdując poparcia ze strony lokalnych władz szybko zniechęcił się do społecznej działalności.

Najnowsza historia LKS Stróża zaczyna się w roku 1999r. Z inicjatywy byłych piłkarzy LZS Stróża Stanisław Mróz, Stanisław Kot oraz ówczesnej młodzieży Wieleba Grzegorz, Mróz Przemysław, Traczyk Łukasz, Olbryś Karol, Kasperek Piotr organizowany jest letni turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Kraśnik z udziałem okolicznych drużyn amatorskich,

, który jest zarazem okazją do przeglądu kadr na bazie, których dwa miesiące później zostaje reaktywowana drużyna piłkarska. Od jesieni 1999r drużyna pod nazwą Ludowy Klub Sportowy „STRÓŻA” zgłoszona zostaje do rozgrywek o mistrzostwo lubelskiej klasy C prowadzonych przez Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie.

Na pierwszy sukces nie trzeba było czekać długo. LKS Stróża już po pierwszym sezonie gry uzyskuje awans do klasy B. W tamtych latach kadrę zespołu Stróży tworzyli głównie miejscowi piłkarze amatorzy (Bożek Wojciech, Bożek Antoni, Mochol Andrzej, Banach Dariusz, Mróz Przemysław, Kasperek Piotr, Plichta Dariusz,  Koszałka Tomasz, Krawczyk Zdzisław, Krawczyk Tadeusz, Ożóg Jarzy, Mazur Waldemar, Jargieło Zbigniew, Wieleba Grzegorz, których do boju prowadzili doświadczeni byli zawodnicy LZS Stróża. Takie nazwiska jak: Kowalik Krzysztof, Piekarz Andrzej, Lawenda Krzysztof na stałe zapisały się w najnowszej historii klubu. W lubelskiej klasie „B” LKS Stróża rozgrywa mecze przez kolejne dwa sezony 2000/2001 i 2001/2002. W tym czasie opiekę nad zespołem seniorów sprawuje nowozatrudniony trener Jan Woźniak (były zawodnik kraśnickiej Stali pracujący poprzednio z „A” klasowym zespołem LKS Gościeradów). Od sezonu 2000/2001 w klubie powstaje sekcja juniorów, którzy rozgrywają swoje mecze poprzedzające mecz seniorów. W okresie tym w zespole Stróży zachodzą spore zmiany kadrowe. Z różnych przyczyn (wiek, szkoła, studia, wyjazdy zagraniczne, zmiany klubu) drużynę opuszcza wielu dotychczasowych zawodników. Zastępują ich doświadczeni piłkarze z A klasową przeszłością wśród nich: Kulesza Jerzy, Węzka Tomasz, Gołofit Krzysztof, Siemion Marcin, Kosikowski Wojciech, Zdyb Tomasz, Zawadzki Marcin, Chmielik Jacek, Kowalik Jacek, Ciempiel Marcin.  Na efekty pracy trenerskiej Jana Woźniaka nie czekaliśmy długo i w drugim sezonie występów w klasie „B” LKS Stróża wywalczył awans do klasy A. Walka o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej trwała niemal do końca rozgrywek sezonu 2001/2002 i na finiszu LKS Stróża okazał się nieznacznie lepszy od zespołu Wilków z Wilkowa n/Wisłą. Sukces, jakim w krótkiej najnowszej historii klubu był awans do klasy A, piłkarze, działacze, władze gminy i najwierniejsi kibice hucznie świętowali na specjalnie zorganizowanej imprezie w miejscowej remizie OSP.

Lata 2002 – 2006 to występy LKS Stróża w grupie I rozgrywek o mistrzostwo lubelskiej klasy A. Pierwszy sezon rozgrywek LKS Stróża kończy na 6 miejscu z dorobkiem 41 pkt tracąc do lidera LKS Trawniki 20 pkt. Jak na beniaminka wydaje się, że wynik nie jest najgorszy. W okresie tym w drużynie seniorów nastąpiły dalsze zmiany kadrowe. Do zespołu między innymi dołączyli młodzi zdolni zawodnicy z rozwiązanej przez kraśnicką Stal drużyny rezerw: Michał i Rafał Hreszczyk, Marcin Szczecina oraz z Tęczy Kraśnik doświadczony Grzegorz Nagajek. Tymczasem w następnym sezonie 2003/2004  LKS Stróża ponownie zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 30 pkt i stratą 25 pkt do lidera Tęczy Kraśnik. Tym razem 6 miejsce zespołu nikogo nie zadowoliło i przez działaczy zostało odebrane z uczuciem niedosytu. Przed rozpoczęciem sezonu oczekiwania były znacznie wyższe. Wszystko skończyło się zakończeniem współpracy z trenerem Janem Woźniakiem, którego na ławce trenerskiej zastąpił Norbert Rabaniuk (również były piłkarz Stali Kraśnik). Tym razem trener musiał dzielić prace trenerską z grą na boisku jako środkowy pomocnik prowadzonej przez siebie drużyny. Nowy trener rozpoczął pracę od wzmocnienia kadry kolejnymi doświadczonymi piłkarzami budując zespół, który miał z powodzeniem powalczyć o czołowe lokaty i promocję do ligi okręgowej. Wzmocnieniem samym w sobie była osoba grającego trenera, ponadto do zespołu dołączyli mający za sobą IV i V ligową przeszłość: napastnik Michał Czarnota – z Orła Urzędów oraz Artur Monastyrski  ze Stali Kraśnik. Nieco później do drużyny dołączyli bramkarz: Marcin Bożek i obrońca Marek Duda kolejni piłkarze Orła Urzędów. Pierwszy sezon 2004/2005 pod wodzą trenera Rabaniuka pokazał słuszność wybranej drogi. Drużyna całkowicie zmieniła oblicze, wypracowała własny ofensywny styl gry, co pozytywnie przełożyło się na osiągane wyniki. W 22 meczach LKS Stróża zgromadziła 46 pkt strzeliła 59 bramek i straciła 37 zajmując drugą lokatę ze stratą 6 pkt do zdecydowanego faworyta rozgrywek drużyny rezerw lubelskiego Motoru. Przed kolejnym sezonem 2005/2006 LKS Stróża był już uważany za zdecydowanego faworyta do awansu. W zespole pozostali wszyscy dotychczasowi zawodnicy a dołączyli do nich: napastnicy: Dawid Szczuka z Orionu Niedzrzwica oraz Radosław Proc z Płomienia Trzydnik Duży. Przewidywania spełniły się w 100%-ach. LKS Stróża przez rozgrywki sezonu 2005/2006 przeszedł jak burza śrubując rekord spotkań bez porażki. Historyczny awans do V ligi stał się faktem. W 26 meczach drużyna zdobyła 69 pkt  ( 22 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka) strzeliła 76 bramek, straciła 20. Następna drużyna w tabeli - Avenir Jabłonna straciła do Stróży 15 pkt, a mające spore aspiracje do awansu zespoły LKS Gościeradów i kraśnickiej Tęczy odpowiednio 19 i 22 pkt.

 

Awans do ligi okręgowej wywalczyli: Błaszczyk Kamil, Bożek Marcin, Czarnota Michał, Duda Marek, Dziewa Marcin, Dziewa Karol, Gaczewski Rafał, Giezek Wojciech, Hreszczyk Rafał, Hreszczyk Michał, Kasperek Piotr, Kosikowski Wojciech, Kowalik Jacek, Mróz Przemysław, Monastyrski Artur, Nagajek Grzegorz, Proc Radosław, Rabaniuk Norbert, Siemion Marcin, Szumniak Marcin, Szczecina Marcin, Szczuka Dawid, Wieleba Grzegorz.

W styczniu 2006 roku w klubie powstaje kolejna grupa wiekowa tym razem najmłodszych adeptów piłki nożnej z rocznika 1995/1996 – młodzik młodszy. Od rundy jesiennej sezonu 2006/2007 młodzicy biorą udział w rozgrywkach ligowych pod patronatem LZPN Lublin.

Najświeższa historia drużyny LKS Stróża pisana jest na internetowych stronach klubowych.

Zapraszamy do lektury.

   

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

GLKS POTOK WIELKILKS STRÓŻA
GLKS POTOK WIELKI 1:1 LKS STRÓŻA
2015-08-30, 12:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 4
GKS GOŚCIERADÓW GKS ORZEŁ URZĘDÓW
LKS STRÓŻA STOK ZAKRZÓWEK
LKS KOWALIN GLKS POTOK WIELKI
KAMEX POLICHNA RUCH POPKOWICE
GUKS MODLIBORZYCE 0:4 LKS PONIATOWA
ULKS DZIERZKOWICE SYGNAŁ CHODEL
TĘCZA KRAŚNIK pauza

Ankiety

Jakie miejsce zajmie LKS STRÓŻA w sezonie 2015/2016

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 5
SYGNAŁ CHODEL - TĘCZA KRAŚNIK
LKS PONIATOWA - ULKS DZIERZKOWICE
RUCH POPKOWICE - GUKS MODLIBORZYCE
GLKS POTOK WIELKI - KAMEX POLICHNA
STOK ZAKRZÓWEK - LKS KOWALIN
LKS STRÓŻA - GKS ORZEŁ URZĘDÓW
GKS GOŚCIERADÓW - pauza

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 48, wczoraj: 875
ogółem: 593 808

statystyki szczegółowe